Facebook oskarżony o łamanie wietnamskiego cyberprawa

opublikowano: 09-01-2019, 11:14

Facebook naruszył nowe wietnamskie prawo bezpieczeństwa cybernetycznego, pozwalając użytkownikom na zamieszczanie antyrządowych komentarzy na platformie, poinformowały media państwowe w środę, kilka dni po tym, jak kontrowersyjna ustawa weszła w życie, podała agencja Reuters.

Pomimo reform gospodarczych i rosnącej otwartości na zmiany społeczne, Partia Komunistyczna Wietnamu zachowuje ścisłą cenzurę mediów i nie toleruje sprzeciwu.
- Facebook podobno nie odpowiedział na prośbę o usunięcie fanpage'ów prowokujących działania przeciwko państwu - poinformowała oficjalna wietnamska agencja prasowa, powołując się na Ministerstwo Informacji i Komunikacji.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

W oświadczeniu rzeczniczka Facebooka powiedziała: "Mamy jasny proces zgłaszania nam przez rządy treści niezgodnych z prawem, a wszystkie te prośby rozpatrujemy w oparciu o nasze warunki usług i prawo lokalne”.

Ministerstwo stwierdziło, że Facebook zezwolił również na umieszczanie na kontach osobistych postów zawierających "oszczercze" treści, szerzące antyrządowe nastroje i zniesławiające osób i organizacje publiczne.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu