Facebook oskarżony o łamanie wietnamskiego cyberprawa

opublikowano: 09-01-2019, 11:14

Facebook naruszył nowe wietnamskie prawo bezpieczeństwa cybernetycznego, pozwalając użytkownikom na zamieszczanie antyrządowych komentarzy na platformie, poinformowały media państwowe w środę, kilka dni po tym, jak kontrowersyjna ustawa weszła w życie, podała agencja Reuters.

Pomimo reform gospodarczych i rosnącej otwartości na zmiany społeczne, Partia Komunistyczna Wietnamu zachowuje ścisłą cenzurę mediów i nie toleruje sprzeciwu.
- Facebook podobno nie odpowiedział na prośbę o usunięcie fanpage'ów prowokujących działania przeciwko państwu - poinformowała oficjalna wietnamska agencja prasowa, powołując się na Ministerstwo Informacji i Komunikacji.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

W oświadczeniu rzeczniczka Facebooka powiedziała: "Mamy jasny proces zgłaszania nam przez rządy treści niezgodnych z prawem, a wszystkie te prośby rozpatrujemy w oparciu o nasze warunki usług i prawo lokalne”.

Ministerstwo stwierdziło, że Facebook zezwolił również na umieszczanie na kontach osobistych postów zawierających "oszczercze" treści, szerzące antyrządowe nastroje i zniesławiające osób i organizacje publiczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu