Facebook pokazał nowe gogle

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 27-09-2018, 16:01

Największy portal społecznościowy na świecie zaprezentował bezprzewodowy samodzielny zestaw rzeczywistości wirtualnej o nazwie Oculus Quest.

- Zestaw trafi do sprzedaży wiosną 2019 r. w cenie 399 USD, razem z kontrolerami, aby zapewnić ludziom poczucie obecności w rzeczywistości wirtualnej - mówi Mark Zuckerberg, prezes Facebooka.  

Zobacz więcej

Mark Zuckerberg prezentuje nowe gogle VR

Bloomberg

Gadżet był zapowiadany od dawna jako zestaw dla masowego użytkownika. Facebook pokazał sprzęt podczas konferencji  w San Jose w Kalifornii.  

- Facebook traktuje VR jako kolejny po telefonach komórkowych wielki postęp w ludzkiej komunikacji - komentuje agencja Bloomberg.  

Facebook kupił firmę Oculus w 2014 r. i chce przekonać użytkowników, żeby korzystali z takiego sprzętu nie tylko do grania, ale także w komunikacji. Zuckerberg zdradził kiedyś, że celem jest przyciągnięcie do rzeczywistości wirtualnej miliarda ludzi. Na razie daleko do spełnienia tych planów.  

Oculus Quest to samodzielny zestaw, co oznacza, że działa bez podłączenia do innego urządzenia, na przykład smartfona lub komputera.  

Facebook określa gogle Quest jako ostatni element rzeczywistości wirtualnej pierwszej generacji. W ofercie firmy są już modele Go, Rift i Gear VR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu