Facebook pomaga rzucić palenie papierosów

opublikowano: 27-05-2018, 22:00

Terapie w social mediach mogą być skuteczne nawet dla tych, którzy uważają, że nie są gotowi na zrezygnowanie z nałogu nikotynowego — twierdzą naukowcy z University of California w San Francisco.

Terapie w social mediach mogą być skuteczne nawet dla tych, którzy uważają, że nie są gotowi na zrezygnowanie z nałogu nikotynowego — twierdzą naukowcy z University of California w San Francisco. Narodowy test, podczas którego sprawdzano skuteczność metod rzucania palenia wśród młodych dorosłych, wykazał, że palacze są 2,5 razy bardziej skłonni odłożyć na bok papierosy, jeśli robią to z pomocą Facebooka.

Na potrzeby badania naukowcy stworzyli 90-dniowy program motywacyjny o nazwie Tobacco Status Project, którego uczestnicy (500 osób) zostali przypisani do kilku zamkniętych grup na Facebooku na podstawie ich deklarowanej gotowości rzucenia palenia. Interwencja polegała na publikowaniu przez prowadzących program codziennych postów, cotygodniowych rozmowach na żywo z uczestnikami oraz zdalnych sesjach terapeutycznych z udziałem specjalisty z tytułem doktora.

Okazało się, że wśród uczestników programu motywacyjnego na Facebooku po trzech miesiącach 2,5 razy częściej stwierdzano mniejszy poziom nikotyny niż u tych, którzy byli w trakcie tradycyjnej terapii rzucania palenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy