Facebook pomógł stworzyć 4,5 mln miejsc pracy

DI
opublikowano: 20-01-2015, 10:13

Facebook bezużytecznym narzędziem? Portal nie zgadza się z takim stwierdzeniem i pochwalił się, że ma spory wpływ ekonomiczny.

Największy serwis społecznościowy na świecie podaje, że generuje dużą aktywność gospodarczą - udział w światowej gospodarce wyniósł 227 mld USD, a dzięki usługom giganta powstało 4,5 mln miejsc pracy.  

Zobacz więcej

Jedna z grafik ilustrujących raport o wpływie Facebooka na gospodarkę

newsroom.fb.com

Facebook zlecił zbadanie swojego „economic impact” firmie konsultingowej Deloitte, która analizowała dane z okresu październik 2013 - październik 2014. Raport sprawdza wpływ Facebooka na światową gospodarkę m.in. poprzez zapewnienie narzędzi do marketingu i platformy dla producentów aplikacji.  

- Ludzie są przekonanie, że technologia tworzy miejsca pracy w sektorze technologicznym i likwiduje je w pozostałych miejscach. Ten raport pokazuje, że nie jest to prawda - powiedziała w rozmowie z agencją Reuters Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjna Facebooka.  

Reuters przypomina, że Facebook ma obecnie bazę użytkowników sięgającą 1,35 mld osób. Gdyby społeczność portalu przedstawić jako kraj, to byłoby to drugie pod względem liczby ludności państwo na świecie.  

Badanie Deloitte jest kolejną próbą zmierzenia gospodarczego oddziaływania Facebooka. Niedawno pojawiła się analiza Luciano Canovy, wykładowcy ekonomii i zarządzania z Włoch, który obliczył, że czas spędzany przez jego rodaków na Facebook jest wart 91 mld EUR rocznie.  

Ekonomista założył, że 25,2 miliona włoskich użytkowników spędza średnio na Facebooku godzinę dziennie przez cały rok. To zaś daje ponad 9,1 miliarda godzin rocznie. Każde 60 minut wycenił na 10 EUR, czyli tyle, ile wynosi stawka wielu pracowników. Rachunek ten dał sumę 91 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu