Facebook prześle twoje pieniądze

ŁO
opublikowano: 18-03-2015, 11:05

Najpopularniejszy portal społecznościowy świata wchodzi na rynek transferu pieniędzy. Bazę potencjalnych klientów już ma.

- Użytkownicy portalu Facebook będą mogli przesyłać pieniądze swoim znajomym korzystając z aplikacji Messenger - podaje dziennik „Financial Times”.

Tak działają płatności obsługiwane przez Facebook
Tak działają płatności obsługiwane przez Facebook
Facebook

Facebook może mocno namieszać w branży usług finansowych. „Financial Times” podkreśla, że nowa usługa bierze na celownik nie tylko ofertę takich firm, jak PayPal czy Square, ale potencjalnie także duże banki. Użytkownicy aplikacji Facebooka mogą korzystać z kart Visa i MasterCard i wykonywać przelewy do znajomych za darmo. 

Usługa płatności będzie wprowadzana w ciągu najbliższych kilku miesięcy, na razie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych.  

Czy przelewy są bezpieczne? Facebook przygotował się na takie pytania i w komunikacie na swojej stronie korporacyjnej poświęca temu zagadnieniu sporo uwagi. Portal podkreśla, że ma doświadczenie w obsługiwaniu płatności reklamodawców i osób grających w gry społecznościowe. Każdego dnia właściciel serwisu społecznościowego przetwarza ponad milion transakcji.  

- Używamy bezpiecznych systemów, które szyfrują połączenia między tobą i Facebookiem, a także informacje o karcie - zapewnia portal na swojej stronie. 

Facebook zapewnia, że zabezpieczenia spełniają najwyższe standardy w branży, systemy płatności są przechowywane w środowisku oddzielonym od innych części sieci portalu, a usługa jest monitorowana i kontrolowana.  

Społecznościowy gigant, który ma w bazie prawie 1,4 mld użytkowników nie jest jedyną firmą z branży technologicznej, która próbuje swoich sił na rynku płatności internetowych. Usługi w tym zakresie rozwijają m.in. Apple, Samsung i Google.

Twitter, rywal Facebooka z rynku portali społecznościowych rozwija taki system z partnerem bankowym we Francji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane