Facebook rzuci okulary na rynek w przyszłym roku

ŁO
opublikowano: 06-05-2015, 14:54

Oczekiwany przez fanów zestaw Oculus Rift trafi na głowy klientów w pierwszym kwartale 2016 r.

Facebook opublikował pierwsze zdjęcia ostatecznej wersji gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Portal społecznościowy przejął firmę Oculus w 2013 r. płacąc około 2 mld USD.  

Wyświetl galerię [1/2]

Oculus Rift

Oculus

Producent nie podał jeszcze ostatecznej ceny gadżetu, ale zapowiedział, że zamówienia na okulary będzie można zacząć składać jeszcze w tym roku. Oficjalny komunikat ucina szereg spekulacji rynkowych dotyczących daty premiery.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie dokładna specyfikacja techniczna sprzętu. Oculus obiecuje jednak, że ujawni szczegóły w najbliższych tygodniach. 

Firma twierdzi, że rzeczywistość wirtualna zmieni oblicze wielu branż, a na premierę gadżetu czekają szczególnie gracze komputerowi. Mark Zuckerberg, prezes Facebooka już po przejęciu Oculusa podkreślał, że liczy na rewolucję w zakresie komunikacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu