Facebook stawia na AI

opublikowano: 10-04-2019, 22:00

Facebook obiecał, że dzięki nowym rozwiązaniom opartym na sztucznej inteligencji (AI) na konta użytkowników nie będą już wysyłane propozycje zaproszenia do grona znajomych nieżyjącego przyjaciela — poinformował „The Guardian”.

Konta osób, które odeszły, są archiwizowane przez Facebooka. Portal społecznościowy przechowuje ich dane, w tym zdjęcia, wideo i wiadomości, mimo że na ogół otrzymuje informacje od rodziny, że użytkownik nie żyje. Takie konta upamiętniające zmarłego stają się wirtualnym miejscem, w którym po śmierci rodzina i przyjaciele mogą się kontaktować ze sobą, wyrażać swoją żałobę i dzielić się wspomnieniami. Dotychczas często były jednak powodem kontrowersji, ponieważ algorytmy Facebooka traktowały je jako konta aktywnych użytkowników. W związku z tym krewni i znajomi zmarłego nadal otrzymywali przypomnienia o jego urodzinach, sugerujące, żeby złożyć życzenia albo przywitać się z nim, czy też propozycje dodania zmarłej osoby do grona znajomych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane