Facebook straci 80 proc. użytkowników do 2017 roku

opublikowano: 22-01-2014, 17:35

Naukowcy z Uniwersytetu Princeton wieszczą zbliżający się koniec Facebooka, najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie.

Dwóch badaczy z Uniwersytetu Princeton doszło do wniosku, że w ciągu kilku najbliższych lat nastąpi „gwałtowny spadek aktywności na Facebooku”. To skutek zastosowania do analizy internetowych serwisów społecznościowych modelu służącego do badania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

W przypadku Facebooka badacze wykorzystali wcześniejszą analizę serwisu MySpace, który po początkowym gwałtownym wzroście potem szybko zaczął tracić na popularności. Wniosek jest taki, że Facebook „właśnie zaczyna pokazywać oznaki fazy porzucania”, głosi raport. Badacze twierdzą, że porzucanie serwisu przyspieszy do momentu, kiedy Facebook straci 80 proc. użytkowników między 2015 a 2017 rokiem.

Badacze przypominają także, że News Corp kupił MySpace w 2005 roku za 580 mln USD, kiedy serwis był w fazie gwałtownego wzrostu. W 2011 roku sprzedał go za 35 mln USD. Wartość rynkowa Facebooka to obecnie prawie 142 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, finance.yahoo.com

Polecane