Facebook zapłaci za dane użytkowników

opublikowano: 14-06-2019, 14:14

Facebook chce zapłacić użytkownikom za dostęp do ich danych, informuje MarketWatch.

Gigant mediów społecznościowych ogłosił nowy program badawczy, w ramach którego chce zapłacić chętnym użytkownikom systemu operacyjnego Android w zamian za informacje dotyczące  sposobu korzystania z aplikacji Facebook. Uczestnicy programu muszą być pełnoletni w momencie jego uruchomienia i mogą z niego wystąpić w każdym momencie.

Użytkownicy będą otrzymywać miesięczne wynagrodzenie na konto PayPal. Facebook nie podaje na razie ile będzie płacił. Na razie również niewiele więcej wiadomo na temat samego programu.

Wśród zbieranych danych miałyby być informacje dotyczące tego jakie aplikacje użytkownik ma zainstalowane na telefonie, ile czasu poświęca na korzystanie z nich, w jakim kraju zamieszkuje oraz z jakiej sieci i jakiego urządzenia korzysta.

Zgromadzone w ten sposób informacje pomogą firmie dowiedzieć się „jakie aplikacje są cenione przez ludzi i w jaki sposób z nich korzystają”, co pozwoli „tworzyć lepsze produkty skierowane do społeczności Facebooka”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy