Facet — gorsza płeć [PODCAST]

opublikowano: 19-11-2021, 07:15

Niedojrzali, zakompleksieni, bez szans na karierę. Dzisiejsi mężczyźni nie nadążają za kobietami. Cierpią przez to i oni, i one. Jak można pomóc facetom?

Coraz trudniej znaleźć dziedzinę, w której nie przodują kobiety. Nie wierzysz? Oto kilka faktów. Kobiety żyją dłużej od mężczyzn, cieszą się lepszym zdrowiem, częściej kończą studia. To jeszcze nie wszystko. Kobiety lepiej zarządzają swoimi emocjami i portfelami. Rzadziej popadają w konflikt z prawem. Nawet wielozadaniowość jest domeną kobiet.

Te wszystkie przewagi, a szczególnie wykształcenie, wkrótce sprawią, że na szklany sufit będą narzekać głównie mężczyźni.

Kontrowersyjna teza? Nie dla naszych dzisiejszych ekspertów, którzy twierdzą, że to panowie potrzebują dziś opieki i wsparcia.

Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy? Czy zostali już tylko chłopcy w krótkich spodenkach? O syndromie Piotrusia Pana mówi Michał Gembal, menedżer i przedsiębiorca. Wojna czy pokój, świat potrzebuje wojowników — twierdzi. To ci, którzy biorą odpowiedzialność za swoje decyzje i czyny.

Nie każdy facet jest uprzywilejowanym samcem alfa. Niektórzy ledwo sobie radzą w życiu, szkole, pracy zawodowej. Powszechne koncentrowanie się na problemach kobiet powoduje, że nie dostrzega się problemów mężczyzn. Czas z tym skończyć — postuluje Bartosz Brzyski z Klubu Jagiellońskiego.

Byle nie robić z siebie ofiary — dodaje Adam Bodziak, zarządzający agencją komunikacji Greenlight Public Relations. Są rzeczy, na które mężczyźni mają wpływ. Zamiast użalać się nad sobą, trzeba o siebie walczyć.

Sprawy nie ułatwia sfeminizowany system edukacji. Jak chłopak, nastolatek, młody mężczyzna ma zmężnieć pod kuratelą samych kobiet? Marcin Przybyłek, pisarz science fiction i trener biznesu, zabiera nas w podróż przez psychologię i mity w poszukiwaniu istoty męskości.

Zapraszamy do słuchania!

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane