Fachowcy, a zarazem kreatorzy

Barbara Warpchowska
opublikowano: 22-10-2015, 22:00

Jeszcze można się zgłosić na kolejną edycję studiów podyplomowych — Inwestycje w odnawialne źródła energii — energetyka prosumencka i generacja rozproszona.

Dwusemestralne studia przeznaczone są dla przedsiębiorców, prywatnych inwestorów, kadry kierowniczej firm energetycznych, instytucji wdrażających dla funduszy UE, urzędów, przedstawicieli samorządów, banków, firm konsultingowych oraz osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą w sektorze energetyki odnawialnej, w szczególności w energetyce prosumenckiej.

Program obejmuje m.in. rolę energetyki prosumenckiej, systemów hybrydowych i mikrosieci, w tym technologii, takich jak fotowoltaika oraz magazyny energii; działanie systemu aukcyjnego wprowadzonego ustawą OZE (zastąpi system zielonych certyfikatów) oraz zasady działania taryf gwarantowanych. Podczas zajęć można będzie poznać arkusze, pokazujące metody liczenia i optymalizację kosztów z uwagi na wybór lokalizacji inwestycji i jej wielkości. Jedną z nich będzie metoda LCOE liczenia kosztów energii w odniesieniu do kompleksowej analizy porównawczej instalacji OZE do produkcji energii elektrycznej, ciepła i kogeneracji w zestawieniu z tradycyjną metodą oceny efektywności ekonomicznej inwestycji.

Równie ważne będzie zdobycie umiejętności doboru technologii OZE, opracowywania studiów wykonalności i wniosków o kredyt i dotacje (zgodnie z nowymi wymaganiami UE) na inwestycje. Znaczna część zajęć odbywa się w formie warsztatów i analiz konkretnych przypadków (business case study). Autorom studiów i wykładowcom z Instytutu Energetyki Odnawialnej w Warszawie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przyświeca idea, by absolwenci stali się nie tylko fachowcami, ale zaczątkiem intelektualnego ośrodka wpływu najpierw na najbliższe otoczenie i klientów, potem organizacje branżowe, na media i polityków, by byli uczestnikami rynku OZE i jego kreatorami. Więcej informacji na stronie www.ieo.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu