Faktoring online dla spółek

opublikowano: 31-01-2019, 22:00

Smeo rusza z finansowaniem spółek z.o.o. Warunkiem jest funkcjonowanie na rynku przez co najmniej pół roku.

Spółka Smeo, oferująca faktoring online, skupia się na finansowaniu mikro- i małych przedsiębiorców. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), takie firmy stanowią ok. 89 proc. wszystkich spółek. Większość z nich to jednoosobowe działalności gospodarcze, ale ponad 10 proc. to małe firmy. Do tej pory Smeo oferowało swoje usługi tylko przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobowądziałalność gospodarczą. Pod koniec ubiegłego roku firma rozszerzyła ofertę również na start-upy, umożliwiając korzystanie z faktoringu już od pierwszej wystawionej faktury. Teraz rusza z faktoringiem przez internet dla spółek z.o.o. z jednoosobową reprezentacją.

— Około 40 procent pytań o nasze usługi od potencjalnych nowych klientów pochodziło od spółek. Do tej pory musieliśmy odsyłać ich z kwitkiem — mówi Michał Pawlik, prezes Smeo.

Firmy w formie spółek będą musiały pochwalić się przynajmniej półroczną działalnością, głównie z powodu wyższego ryzyka oszustw.

— Większość spraw o wyłudzenia kredytów czy podatku VAT dotyczy właśnie spółek. Wiele z nich powstawało „na słupa”, przez przejęcie zadłużonej spółki, albo było zakładanych przez nieistniejące osoby. Jesteśmy przygotowani na weryfikację takich podmiotów — mówi Michał Pawlik.

Przekonuje, że dzięki autorskiemu systemowi antyfraudowemu, który korzysta m.in. z informacji pochodzących z mediów społecznościowych oraz innych podobnych źródeł, Smeo praktycznie wyeliminowało próby oszustwa. Firma zaczęła działalność w 2017 r. Założyli ją byli pracownicy banków i spółek faktoringowych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu