Fala strajków we Włoszech

  • PAP
opublikowano: 25-10-2019, 11:18

Fala strajków we Włoszech rozpoczętych w czwartek wieczorem na kolei dotyka w piątek milionów podróżnych - pasażerów pociągów, samolotów i komunikacji miejskiej. Media ostrzegają przed groźbą realnego paraliżu Rzymu.

W stolicy trwa pierwszy strajk wszystkich służb miejskich podległych magistratowi na Kapitolu. Strajkuje część pracowników oświaty, zakładu transportu miejskiego, służb komunalnych odpowiedzialnych za wywóz śmieci.

Strajk generalny w Wiecznym Mieście ogłosiło pięć związków zawodowych, które protestują przeciwko sytuacji opisywanej przez nie jako całkowita degradacja we wszystkich usługach na rzecz mieszkańców. Domagają się podwyżek płac, zmniejszenia liczby obowiązków spoczywających na pracownikach, zmian w systemie emerytalnym.

Dyrekcja rzymskiego zakładu oczyszczania miasta zwróciła się z apelem do "obywatelskiego poczucia" mieszkańców i poprosiła, aby w piątek nie wyrzucali śmieci, bo nie będą one wywożone. Przypomniano zarazem, że kategorycznie zabronione jest zostawianie worków na ulicach i chodnikach, co od miesięcy jest stałym elementem rzymskiego pejzażu.

Strajkowi w Rzymie, wywołującemu poważne utrudnienia, towarzyszy protest pracowników pogrążonych w kryzysie linii lotniczych Alitalia, których sytuacja finansowa po 30 miesiącach zarządu komisarycznego i próbach jej uzdrowienia nie uległa poprawie. Linie odwołały około 240 lotów.

Ponadto od czwartkowego wieczoru trwa całodobowy strajk na włoskich kolejach, ogłoszony przez kilka branżowych związków zawodowych. Zapewniono ruch pociągów dużych prędkości oraz połączenia w godzinach największego szczytu rano i wieczorem.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy