Falenta potwierdza zamiar sprzedaży Hawe

ISBNews
03-07-2014, 16:39

Marek Falenta prowadzi rozmowy na temat sprzedaży wszystkich swoich udziałów w Hawe i liczy na jej finalizację do końca lipca, poinformował inwestor agencję ISBnews.

Zobacz także

 Powodem podjęcia tej decyzji jest negatywny wpływ na spółkę oskarżeń skierowanych wobec niego w tzw. aferze taśmowej.

"Obecna sytuacja związana z moją osobą w znaczący sposób wpływa na spółki, które znajdują się w moim portfelu inwestycyjnym. Dotyczy to w szczególności Hawe. Dlatego też postanowiłem, że nie mogę być obciążeniem dla spółki, której pozycję przez długi czas budowałem i zdecydowałem się sprzedać wszystkie akcje, które posiadam w Hawe" - poinformował Falenta w oświadczeniu przesłanym agencji ISBnews.

Inwestor podkreślił, że obecnie prowadzi rozmowy na temat warunków ich sprzedaży i szacuje, że ich finał nastąpi najdalej na koniec lipca.

"Ufam, że organa ścigania i wymiar sprawiedliwości zajmujące się moją sprawą zrobią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej ją wyjaśnić. Mam nadzieję, że dzięki temu szybko uda mi się oczyścić moje dobre imię i ponownie w pełni zaangażować się w prowadzone przeze mnie przedsięwzięcia biznesowe" - podsumował Falenta.

Grupa Kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 175,00 mln zł w 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Falenta potwierdza zamiar sprzedaży Hawe