Falowanie nastrojów na Wall Street

opublikowano: 02-06-2015, 22:09

Po słabym początku kolejne godziny wtorkowej sesji przyniosły poprawę nastrojów na amerykańskich giełdach. Niestety zdobyczy nie udało się utrzymać do zamknięcia.

Na finiszu sesji indeks DJ IA spadał o 0,16 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,10 proc. zaś technologiczny Nasdaq tracił 0,13 proc.

Wsparciem dla strony kupującej były słabe odczyty z gospodarki dające nadzieję na odsunięcie w czasie rozpoczęcia procesu zacieśniania polityki monetarnej przez Fed. Inwestorzy liczyli też na progres w negocjacjach wierzycieli z greckim rządem .

W kwietniu nieoczekiwanie spadły zamówienia w amerykańskim przemyśle. Zniżka sięgnęła 0,4 proc. po 2,2 proc. wzroście miesiąc wcześniej oraz medianie prognoz zakładającej brak zmiany względem marca.

Spadły również zamówienia na dobra trwałe ogółem o 1,0 proc. zaś bez środków transportu o 0,2 proc. W pierwszym przypadku oczekiwano spadku rzędu 0,5 proc. w drugim wzrostu o 0,5 proc.

W trakcie sesji siedem z 10 głównych grup branżowych indeksu S&P500 notowało dodatnie zmiany. Szczególnie dobrze prezentowały się sektory surowcowy i energetyczny. Z kolei najmocniej traciły na wartości udziały przedstawicieli branży opieki zdrowotnej i użyteczności publicznej.

Przecenie, drugą sesję z rzędu poddawali się natomiast producenci układów scalonych na czele z Intelem.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu