Falowanie nastrojów na Wall Street

Po słabym początku kolejne godziny wtorkowej sesji przyniosły poprawę nastrojów na amerykańskich giełdach. Niestety zdobyczy nie udało się utrzymać do zamknięcia.

Na finiszu sesji indeks DJ IA spadał o 0,16 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,10 proc. zaś technologiczny Nasdaq tracił 0,13 proc.

Wsparciem dla strony kupującej były słabe odczyty z gospodarki dające nadzieję na odsunięcie w czasie rozpoczęcia procesu zacieśniania polityki monetarnej przez Fed. Inwestorzy liczyli też na progres w negocjacjach wierzycieli z greckim rządem .

W kwietniu nieoczekiwanie spadły zamówienia w amerykańskim przemyśle. Zniżka sięgnęła 0,4 proc. po 2,2 proc. wzroście miesiąc wcześniej oraz medianie prognoz zakładającej brak zmiany względem marca.

Spadły również zamówienia na dobra trwałe ogółem o 1,0 proc. zaś bez środków transportu o 0,2 proc. W pierwszym przypadku oczekiwano spadku rzędu 0,5 proc. w drugim wzrostu o 0,5 proc.

W trakcie sesji siedem z 10 głównych grup branżowych indeksu S&P500 notowało dodatnie zmiany. Szczególnie dobrze prezentowały się sektory surowcowy i energetyczny. Z kolei najmocniej traciły na wartości udziały przedstawicieli branży opieki zdrowotnej i użyteczności publicznej.

Przecenie, drugą sesję z rzędu poddawali się natomiast producenci układów scalonych na czele z Intelem.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Falowanie nastrojów na Wall Street