Czytasz dzięki

Famur wstrzymuje się z dywidendą

opublikowano: 21-04-2020, 08:59

Zarząd Famuru zarekomenduje walnemu zgromadzeniu niewypłacanie dywidendy za 2019 r.

"Obecna sytuacja rynkowa wynikająca z dynamiki i zasięgu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie spowodowała wzrost niepewności gospodarczej, co przekłada się również na zmniejszone wydobycie podmiotów branży górniczej oraz pojawiające się informacje o rozważanych przez nie rewizji założeń budżetowych na rok 2020 w części dotyczącej planowanych inwestycji i ich spodziewanym ograniczeniu. Sytuacja ta może również wpływać na problemy płynnościowe kontrahentów Emitenta" - podano w komunikacie.

Mirosław Bendzera, prezes Famuru
Zobacz więcej

Mirosław Bendzera, prezes Famuru Fot. WM

Famur nie jest obecnie w stanie oszacować skali ryzyka, jakie niesie pandemia COVID-19. Dlatego uznano za uzasadnione rekomendowanie zatrzymania całości ubiegłorocznego zysku, który wyniósł 245 mln zł.

Jak dodano, pieniądze te mogą być wykorxystane do sfinansowania ewentualnych  akwizycji, umożliwiających znaczące zdywersyfikowanie przychodów grupy.

Zarząd podtrzymał jednoczesnie politykę dywidendową, zakładającą wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy na poziomie 50-100 proc. zysku netto, w przypadku braku znaczących akwizycji lub istotnej zmiany sytuacji rynkowej.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane