Fapel zainwestuje 9 mln zł w LSSE

ES
opublikowano: 13-10-2006, 00:00

Prezesi wrocławskiej spółki Fapel czekali na tę chwilę aż trzy lata. Tyle zajęło im przekonanie banku do udzielania kredytu na budowę fabryki, w której chcą wytwarzać pellety — granulat paliwowy. Spółka kupiła działkę (1,6 ha) w podstrefie w Krzywej (Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna — LSSE), aby tam najpóźniej za rok rozpocząć produkcję ekologicznego surowca.

— Kiedy kilka lat temu mieliśmy pomysł na ten biznes, nikt jeszcze nie słyszał o takim produkcie. Dziś już kilka polskich firm z powodzeniem go wytwarza i sprzedaje. My będziemy sprzedać granulat do Włoch i Niemiec, gdzie jest on bardzo popularny — mówi Jan Kwiatkowski, prezes Fapel.

Pellety powstają z odpadów, m.in. trocin, które są zgrzewane. W ten sposób tworzony jest surowiec, który najczęściej wykorzystywany jest jako wkład do kominków w domkach jednorodzinnych.

Fapel w budowę swojej fabryki zainwestuje niemal 9 mln zł.

Podstrefa w Krzywej ma powierzchnię 269 ha i jest zagospodarowana w 76 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu