Farbo ocalił znak towarowy

JBR
opublikowano: 29-11-2005, 00:00

Warszawska spółka Rabeko próbowała doprowadzić do unieważnienia marki Montana. Bez skutku. Wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że marka została zarejestrowana zgodnie z prawem.

Znak towarowy Montana należy do szwajcarskiej firmy Farbo. Zarejestrowany został w 1992 r. dla farb, pokostów, lakierów, barwników, bejc itp. Rabeko nie kryje, że chce tej marki używać dla oznaczenia swoich towarów w tej samej klasie. Uważa jednak, że Szwajcarzy zarejestrowali markę wyłącznie w tym celu, żeby zablokować stosowanie jej przez kogokolwiek innego.

Rabeko podkreśla, że Szwajcarzy nie prowadzą działalności w Polsce i nie używają tego znaku, a zarejestrowali go w złej wierze, żeby zablokować działalność konkurencji.

Sąd uznał, że nie ma podstaw do takich twierdzeń.

— Rabeko nie udowodniło, że Farbo działało w złej wierze. W momencie rejestracji produkowało ono farby i lakiery. Czym innym jest kwestia wygaśnięcia prawa do znaku towarowego, które może nastąpić w wyniku jego nieużywania. To jest jednak przedmiotem odrębnego postępowania przed Urzędem Patentowym — podsumowała sędzia Ewa Marcinkowska.

Wyrok jest nieprawomocny, Rabeko może się odwołać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JBR

Polecane