Farmaceutyki bronią pozycji

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 27-06-2001, 00:00

Farmaceutyki bronią pozycji

Wczorajszym spadkom na GPW próbowali stawić czoło m.in. dystrybutorzy farmaceutyków. Przedstawiciele tej branży kolejny raz dowiedli, że potrafią oprzeć się nastrojom na parkiecie. Być może wtorkowe wzmocnienie to próba kontynuacji wzrostów, które pozwoliły kursom PGF, Orfe, Farmacolu i Prospera dotrzeć 6 i 7 czerwca do kilkumiesięcznych szczytów. Zwyżka notowań tych spółek już od kilku miesięcy jest sygnalizowana przez analityków technicznych.

Stosunkowo najsłabiej zachowywały się papiery PGF, która dzień wcześniej nie wykluczyła przeprowadzenia emisji akcji w celu sfinalizowania przejęcia Cefarmu Warszawa. Najpierw jednak spółka musi wygrać przetarg, w którym konkurencję stanowią giełdowe Orfe i Farmacol. O spółce bardzo korzystnie wypowiadali się analitycy Wood & Company. Szczególnie istotne jest pojawienie się w jej akcjonariacie Michała Sołowowa. Może to zwiastować zaangażowanie w branży inwestorów zagranicznych. Dotychczas jedynie Orfe ma strategicznego partnera.

Plany ekspansji sprzyjają wycenie Farmacolu. Po przejęciu Cefarmu z Wrocławia i Kielc, spółka ostrzy sobie zęby na warszawski i krakowski. Kursowi spółki wciąż jednak daleko do 24 zł, na jakie wycenił go DM Amerbrokers.

Dalszy obraz branży uzależniony jest od wyników finansowych. Jeśli będą one dobre, warto zainteresować się kupnem papierów dystrybutorów leków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Farmaceutyki bronią pozycji