Fatalny piątek na GPW, ale BBI Capital i Hutmen na mocnym plusie

GRA
20-02-2009, 11:07

Warszawski parkiet kiepsko kończy tydzień. WIG20 traci 4 proc., a mWIG40 zniżkuje o 1,9 proc.

Indeksy w całej Europie zachowują się fatalnie, ale najgorzej w naszym regionie. WIG20 ciągną w dół banki (podobnie jest na innych parkietach – mocnej przecenie ulega węgierski bank OTP). Warszawskiej GPW nie pomagają nawet analitycy HSBC, którzy podwyższyli rekomendację dla polskich akcji do "

Mimo to odbijają dziś notowania BBI Capital (+16 proc.), po ostatnich ostrych spadkach spowodowanych sprzedawaniem akcji przez UniCredit. Jego akcje są liderem sesji. Na drugim miejscu jest Hutmen (+10 proc.), znów na fali informacji o możliwym wycofaniu spółki z GPW. Dziś pisze o tym „Parkiet”, „PB” informował o tym na początku lutego. Ponad 7 proc. zyskują też notowania Vistuli, ale kurs może po prostu odrabiać straty po transakcjach sprzedaży akcji przez fundusze w ostatnich dniach.

Najgorzej zachowują się notowania Sanwilu, który wczoraj ponownie wycenił posiadane opcje walutowe (-15 mln zł). Akcje tanieją o 25 proc., ale należy też pamiętać, że to groszówka (kurs to 4 grosze.)

Po porannej publikacji wyników o ponad 4 proc. tanieje TVN. Pokazał przychody i EBIT bliskie konsensusowi rynkowemu, a zysk netto okazał się nieco słabszy. Na wyniku zaważył udział w stracie netto platformy cyfrowej „n” za ostatni kwartał 2008 r. Jaki będzie 2009 r.? Władze TVN podały, że oczekują lekkiego wzrostu zysków, choć ze względu na niepewność jaka panuje na rynku nie zdecydowały się na podanie prognoz. Sypną jednak pieniędzmi na dywidendę. Proponują wypłatę w wysokości 0,57 zł na 1 akcję. Oznaczałoby to jej 16,3 proc. wzrost w porównaniu do dywidendy za 2007 rok.

Prawie 5 proc. traci Pekao, który pokazał dziś rano 719,34 mln zł skonsolidowanego kwartalnego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. To wynik lepszy od oczekiwań rynkowych, których średnia wynosiła 652 mln zł zysku netto.

Po wynikach o ponad 5 proc. tanieje też NFI EM&F, który pokazał zyski kwartalne poniżej konsensusu. Na wynikach zaważył odpis z tytułu trwałej utraty wartości firm: Bukva LLC w wysokości 20,4 mln złotych oraz Maratem, w wysokości 70,2 mln złotych, a wiec na łączną kwotę 90,6 mln złotych.

Prawie 9 proc. traci Bioton po wczorajszej decyzji o odmowie rejestracji Biferonexu, nowego leku na stwardnienie rozsiane, z którym Bioton wiązał duże nadzieje. O rejestrację ubiegał się BioPartners, spółka z grupy Biotonu.

- Jeżeli odwołanie nie zostanie uwzględnione, to na kolejna szanse na rejestracje przyjdzie czekać około pół roku – przewiduje w dzisiejszym komentarzu Marcin Sójka, analityk DM PKO BP.

GRA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fatalny piątek na GPW, ale BBI Capital i Hutmen na mocnym plusie