Czytasz dzięki

Fauci: USA idą w złym kierunku

opublikowano: 30-06-2020, 19:54

Dr. Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych (NIAID) powiedział, że USA „idą w złym kierunku”. Wskazał rosnącą liczbę przypadków zakażeń koronawirusem.

- Jest jasne, że nie mamy nad tym obecnie całkowitej kontroli – powiedział Fauci zeznając przed komisją amerykańskiego Senatu.  

Szef NIAID zwrócił uwagę na doniesienia o odbywających się w USA spotkaniach wielkich grup ludzi, nie noszeniu maseczek ochronnych, a także pospiesznym otwieraniu przez niektóre stany działalności biznesowej.

- Będziemy nadal mieli wielkie problemy i będzie jeszcze wiele cierpienia jeśli to się nie skończy  - ostrzegł. – Mam wielkie obawy w związku z tym co się obecnie dzieje, szczególnie w czterech stanach, na które przypada około 50 proc. nowych zakażeń – dodał.

Te stany to Floryda, Teksas, Kalifornia i Arizona.

- Nie jestem zadowolony z tego, co się dzieje, bo idziemy w złym kierunku – powiedział Fauci.

Szef NIAID ostrzegł, że liczba zakażeń może wzrosnąć w USA do 100 tys. dziennie jeśli trend wzrostowy w niektórych stanach nie zostanie odwrócony.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnn.com

Polecane