FBI znalazło sposób na odblokowanie iPhone'a

DI
22-03-2016, 22:00

FBI wie już, jak obejść zabezpieczenia.

Rozprawa z udziałem Apple’a i FBI w sprawie nakazu sporządzenia oprogramowania, który umożliwi FBI odblokowanie iPhone'a 5C należącego do Syeda Rizwana Farooka, jednego z zamachowców odpowiedzialnych za masakrę z 2 grudnia w San Bernardino, w której zginęło 14 osób, została przełożona do 5 kwietnia. FBI wie już, jak obejść zabezpieczenia. 

Rozprawa miała dotyczyć złożonego przez firmę Apple odwołania od decyzji sądu z Kalifornii, która nakazywała koncernowi opracowanie programu do zbadania zawartości iPhone’a. Firma Apple argumentowała sprzeciw, że złamanie zabezpieczeń naruszyłoby zaufanie panujące między nią a klientami oraz spowodowałoby straty wizerunkowe.

Odwołanie złożyła po precedensowej decyzji sądu w Nowym Jorku, który orzekł, że Apple nie jest zobowiązany do pomagania organom federalnym wbrew swojej woli i nie musi odblokować dostępu do telefonu osobistego człowieka podejrzewanego o handel narkotykami. Po ogłoszeniu odroczenia rozprawy reprezentujący Apple’a adwokat powiedział, że firma nie ma żadnej informacji na temat technicznych rozwiązań, które mogłyby umożliwić FBI złamanie zabezpieczeń.

Wyraził też nadzieję, że służby podzielą się informacjami wskazującymi na ewentualne luki w oprogramowaniu, jeśli sprawa zniknie z wokandy. Jeśli natomiast będzie kontynuowana, firma zamierza zbierać dowody potwierdzające naruszenie zabezpieczeń. iPhone’y zabezpieczane są specjalnym kodem znanym tylko właścicielowi. Kilkakrotne wprowadzenie błędnego kodu powoduje trwałe zablokowanie telefonu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / FBI znalazło sposób na odblokowanie iPhone'a