FCA: uwaga na naciągaczy na grafen

opublikowano: 30-12-2013, 06:50

Brytyjski regulator ostrzega przed naciągaczami, którzy mamią ludzi inwestycją w grafen, informuje The Financial Times.

Dziennik pisze, że w poniedziałek The Financial Conduct Authority ma opublikować na swojej stronie internetowej ostrzeżenie dotyczące „bezwzględnych brokerów”, którzy „wykorzystują rozgłos dotyczący grafenu oraz niepewność co do jego przyszłości jako sposób na nakłonienie konsumentów do inwestycji”.

FCA zdecydowała się na działanie kiedy w trakcie jednego z dochodzeń w sprawie tzw. kotłowni, czyli firmy zajmującej się naciąganie konsumentów na wątpliwej jakości inwestycje, znalazła na jej serwerach dane dotyczące jednej ze spółek zajmujących się grafenem.
 
- Przekręt, na który zwracamy uwagę, opiera się na tym, że choć wiele osób słyszało o grafenie, nie zdają sobie sprawy z czasu, jaki jest potrzebny zanim oparte na nim produkty trafią na rynek – powiedział The Financial Times Tracey McDermott, dyrektor FCA.

Podkreślił, że określenie obecnie właściwej ceny grafenu jest bardzo trudne,  do tego można oczekiwać, że jego wartość będzie spadać w nadchodzących latach.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

The Financial Times zwraca uwagę, że pomimo miliardów wydanych przez rządy i spółki ba badania i rozwój grafenu, ten supermateriał nie będzie dostępny komercyjnie w znaczących ilościach przed 2020 rokiem. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy