Czytasz dzięki

Fed na chwilę ożywił Wall Street

opublikowano: 20-05-2015, 22:10

Środowa sesja za oceanem zakończyła się w większości spadkiem głównych indeksów, choć utrzymywały się one w pobliżu historycznych szczytów.

Lowe’s Cos. Tracił blisko 5 proc. po publikacji wyników za pierwszy kwartał. Yahoo! zyskał natomiast ponad 4 proc. po tym jak koncern potwierdził plany pozbycia się udziału a Alibaba Group Holding.

Członkowie Rezerwy Federalnej podczas kwietniowego spotkania byli podzieleni w kwestii oceny osłabienia gospodarki – tego czy jest ono tymczasowe czy może potrwać dłużej. Zgodni byli natomiast co do tego, że podwyżka stóp procentowych w czerwcu byłaby przedwczesna.

- Choć Fed ciągle zależny jest od danych, to przesuwają termin podwyżki stóp. Czerwiec już nie jest brany pod uwagę. Początkowe odbicie, a teraz osłabienie odzwierciedlają to na co czekamy, by uzyskać pewną jasność sytuacji. Uzyskamy ją krok po kroku dzięki danym z rynku pracy oraz wynikom za drugi kwartał – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Eric Wiegand, zarządzający portfolio U.S. Bank Wealth Management.

Na finiszu sesji indeks blue chipów tracił 0,15 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 spadał o 0,09 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,04 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane