Czytasz dzięki

FedEx kończy współpracę z Amazonem

opublikowano: 07-08-2019, 15:35

FedEx potwierdził zakończenie umowy współpracy z Amazonem na dostawę małych paczek transportem lądowym, informuje Reuters.

Powodem ma być rozwój własnej sieci dostaw przez Amazon.

Dwa miesiące wcześniej FedEx podjąl decyzję o nieodnawianiu umowy na dostawy paczek drogą powietrzną.

- Ta zmiana jest spójna z naszą strategią, w ramach której chcemy się skupić na szerszym rynku e-commerce – poinformował FedEx w oświadczeniu. Firma dodała, że planuje ekspansję i chce świadczyć również usługi firmom stanowiącym konkurencję dla Amazona.

Tymczasem Amazon buduje własna sieć dystrybucji inwestując w samoloty i samochody dostawcze, co stanowi wyzwanie dla takich firm kurierskich jak FedEx czy United Parcel Service, dla których gigant branży e-commerce był od dawna stałym klientem.

W przypadku firmy FedExu przychody z umowy z Amazonem wyniosły w ubiegłym roku jednak niespełna 1,3 proc. całości.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane