Ferrari zwiększy produkcję

opublikowano: 29-10-2015, 08:28

Nowy prezes Ferrarii, włoskiego producenta luksusowych samochodów sportowych zamierza zwiększyć produkcję, co wiąże się z przygotowaniami do przekształcenia firmy w samodzielny podmiot, donosi serwis Associated Press.

Sergio Marchionne, przez lata zasiadający na fotelu prezesa koncernu Fiat, zapowiedział, że oczekuje wzrostu produkcji do 9 tys. pojazdów w 2019 r. Dodał, że „… zajmie kilka lat określenie naturalnych granic marki”.

Zobacz więcej

Ferrari F12tdf

Ferrari

By zachować ekskluzywność i wyłączność marki, Ferrari, które wchodzi w skład grupy Fiat Chrysler Automobiles, ograniczyło liczbę produkowanych samochodów do około 7 tys. rocznie. W minionym roku nieznacznie przekroczył ten limit dostarczając na rynek 7255 pojazdów. W 2015 r. kwota ma wzrosnąć do około 7700 sztuk.

Prezes Ferrari chce także wyjść z marką poza produkcję samochodów. Chce do 2017 r. przekształcić ją w markę szerokiego spektrum luksusowych towarów. Marchionne nie określił jednak o jakiego rodzaju produkty ma chodzić.

Włoch chce do stycznia przeprowadzić wydzielenie spółki ze struktur FCA. Udany, ubiegłotygodniowy debiut na nowojorskiej giełdzie zachęcił spółkę matkę do redystrybucji 80 proc. udziałów w Ferrari swoim akcjonariuszom.

W trzecim kwartale 2015 r. Ferrari odnotowało 62 proc. wzrost zysku netto, który zamknął się kwotą 94 mln EUR i 20-proc. wzrost dostaw. Przychody ze sprzedaży zwiększyły się o 9,2 proc. do 723 mln EUR.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy