Ferrum ma linię kredytową w ING BŚ

DI
opublikowano: 31-05-2010, 15:59

Zarząd Ferrum poinformował, że spółka otrzymała 31 maja br. podpisaną obustronnie umowę kredytową z ING Bankiem Śląskim.

Zgodnie z postanowieniami umowy, bank udostępni spółce linię kredytową do wysokości 20 mln zł dostępną w złotych w formie kredytowaniam, a spółka zobowiązała się do wykorzystania linii kredytowej wyłącznie w celach bezpośrednio związanych ze swoją działalnością gospodarczą.

Kredyt został udzielony na okres do 31 grudnia 2010 r. Warunki finansowe umowy nie odbiegają od standardowych warunków rynkowych dla tego typu umów kredytowych. Oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR plus marża banku. Zabezpieczeniem kredytu przyznanego Emitentowi jest zastaw rejestrowy ustanowiony do najwyższej sumy zabezpieczenia 24 mln zł na środkach obrotowych w postaci zapasów spółki zlokalizowanych w jej magazynach oraz przelew na rzecz banku wierzytelności spółki z tytułu umowy ubezpieczenia mającej za przedmiot wymienione zapasy, do wysokości zadłużenia z tytułu umowy kredytowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ferrum ma linię kredytową w ING BŚ