Fiasko z przewrotu

Magdalena Wierzchowska
opublikowano: 08-06-2005, 00:00

KRS umorzył postępowanie o wpis nowego członka rady nadzorczej Telewizji Polskiej. Do czwartku zarząd powinien zdecydować, co dalej.

Złożenie wniosku o rejestrację Krzysztofa Czeszejko-Sochackiego do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) przez dwóch członków zarządu TVP wywołało prawdziwą burzę.

— Nie mogę przejść do porządku dziennego nad tym, co się stało wczoraj. Pod moją nieobecność doszło do próby rejestracji członka rady nadzorczej, mimo uzgodnionego wcześniej sposobu postępowania w tej sprawie — mówi Jan Dworak.

Marek Hołyński i Stanisław Wójcik złożyli wniosek bez uzgodnienia z pozostałymi członkami zarządu w przeddzień dyskusji na ten temat.

— To była próba stworzenia faktów dokonanych — twierdzi prezes TVP.

Ale po interwencji Jana Dworaka sąd rejestrowy ten wniosek wycofał, co daje zarządowi czas do czwartku na uzgodnienie stanowiska.

— Nadal obowiązuje termin siedmiu dni. Na pewno będziemy rozmawiać na ten temat na posiedzeniu zarządu, wniosek jest przygotowywany — mówi Jan Dworak.

Zarząd TVP rozważa obecnie dwa scenariusze. Jednym jest złożenie wniosku wraz z zestawem dokumentów naświetlających sytuację i opinii prawnych o ważności mandatu Marka Ostrowskiego, członka rady nadzorczej TVP, którego nie uznaje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Drugim — odłożenie wniosku o rejestrację do 6 lipca. Wtedy ma dojść do rozprawy w sądzie okręgowym w Warszawie w sprawie Marka Ostrowskiego, lub nawet do momentu, gdy sąd ostatecznie rozstrzygnie kwestię ważności jego mandatu.

— Za tym drugim wariantem przemawiają argumenty związane z interesem spółki, które pozwolą uniknąć dalszego komplikowania sytuacji prawnej — mówi Piotr Gaweł, członek zarządu TVP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fiasko z przewrotu