Fiat w Polsce nie planuje redukcji pracowników

PAP
opublikowano: 23-05-2010, 08:11

W zakładach Fiata w Polsce nie planuje się redukcji pracowników - powiedział w sobotę Ansie wiceminister spraw zagranicznych Włoch Alfredo Mantica, składający wizytę w Warszawie. Tak odniósł się do przedstawionego niedawno planu strategicznego koncernu.

Włoska agencja prasowa podaje, że to strona polska podniosła podczas rozmów z przedstawicielem włoskiego MSZ, skoncentrowanych na współpracy gospodarczej, sprawę przyszłości fabryk koncernu motoryzacyjnego. Polscy rozmówcy wyrazili zaniepokojenie planami przeniesienia z Polski do Włoch produkcji pandy, co przewiduje plan strategiczny firmy na 5 najbliższych lat.

Zobacz więcej

W tyskiej fabryce Fiata

Ponadto Alfredo Mantica zapewnił o zainteresowaniu włoskich firm inwestowaniem w Polsce oraz udziałem w prywatyzacji 800 przedsiębiorstw, zapowiedzianej przez polskie Ministerstwo Skarbu. Włochy, poinformował, mogą także przystąpić do przetargu na samoloty szkoleniowe dla polskiego lotnictwa wojskowego.

Mantica zachęcił również władze w Warszawie do tego, by podzielały stanowisko Włoch w sprawie ich odwołania od orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który wypowiedział się przeciwko wieszaniu krzyży w szkołach. Jak podkreślił, trybunał ten powinien "unikać wypowiadania się w kwestiach obyczajów i tradycji narodowych".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Fiat w Polsce nie planuje redukcji pracowników