Fiege popracuje w sieci

MIB
opublikowano: 25-02-2010, 00:00

Niemiecki dostawca usług logistycznych zajmie się logistyką sprzedaży w internecie. Podpisał umowę z grupą Media-Saturn.

Niemiecki dostawca usług logistycznych zajmie się logistyką sprzedaży w internecie. Podpisał umowę z grupą Media-Saturn.

Spółka Fiege uzgodniła warunki współpracy dotyczące dystrybucji produktów elektrycznych i elektronicznych dla grupy Media-Saturn-Holding. Do grupy tej należą dwie wyspecjalizowane sieci handlowe z elektroniką i artykułami elektrycznymi: Media Markt i Saturn. Łącznie to ponad 800 sklepów w 16 krajach. Fiege będzie świadczyć na rzecz Media-Saturn usługi związane z obsługą handlu elektronicznego w ramach realizowanej przez firmę strategii wielokanałowej.

Uruchomienie sprzedaży online zaplanowano napierwsze półrocze 2010 r. Początkowo będzie dostępna w Holandii i w Austrii. Fiege zajmie się zarządzaniem wszystkimi usługami w ramach łańcucha dostaw, w tym: przyjmowaniem i składowaniem towarów, przygotowaniem ich do wysyłki, a także samą wysyłką.

Oprócz umowy dotyczącej uruchomienia wielokanałowej oferty Media Markt i Saturn w Austrii i w Holandii obydwie firmy zbudowały także fundamenty dla potencjalnej współpracy w innych krajach europejskich.

Media Markt i Saturn to największe w Niemczech sklepy ze sprzętem elektronicznym. W 2008 r. firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 19 mld EUR. Grupa zatrudnia 60 tys. osób.

Grupa Fiege to niemiecki dostawca usług logistycznych w Europie. Dysponuje powierzchnią magazynową o łącznej wielkości 3 mln mkw. i zatrudnia 20 tys. pracowników. Sieć logistyczną spółki tworzy 210 placówek i partnerów w 18 krajach. Oddział polski działa od 1997 r. i zatrudnia 430 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu