FIFA wybierze organizatora MŚ 2014 30 października

PAP
13-07-2007, 21:52

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) zakończyła w piątek prace na procedurą wyboru organizatora MŚ i 30 października ma się potwierdzić, że Brazylia otrzyma organizację Pucharu Świata 2014 roku.

FIFA oznajmiła, że dokona wyboru organizatora MŚ 2014 r. na posiedzeniu swego Komitetu Wykonawczego 30 października 2007 r.

Brazylia, pięciokrotny mistrz świata i organizator mundialu 1950 r., jest jedynym krajem ubiegającym się o organizację mistrzostw 2014 r., po wycofaniu się w kwietniu Kolumbii. Jednak FIFA chce, by Brazylia potwierdziła swą gotowość do organizacji imprezy.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej nie odbywały się w Ameryce Południowej od czasu, gdy Argentyna zdobyła, na własnych boiskach, Puchar Świata w 1978 r. MŚ 1986 r. miały odbyć się w Kolumbii, ale po jej rezygnacji zostały przyznane Meksykowi.

Mimo widocznego zaangażowania w staraniach o mundial 2014 Brazylia usłyszała od FIFA, że musi sprostać niezbędnym wymaganiom technicznym i dostarczyć gwarancje rządowe. Prezydent FIFA Joseph Blatter powiedział w marcu, że mistrzostwa wciąż mogą być przeniesione na inny kontynent, jeśli Brazylii nie uda się spełnić wymagań.

Najbliższe mistrzostwa ma zorganizować w 2010 r. RPA. 30 października FIFA zadecyduje także, komu powierzyć mistrzostwa świata kobiet 2011 r. Kandydują Australia, Kanada, Francja, Niemcy i Peru. Chiny są organizatorem tegorocznego czempionatu kobiet w piłce nożnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / FIFA wybierze organizatora MŚ 2014 30 października