Filary Polskiej Gospodarki – Lubelskie

DI
opublikowano: 26-05-2014, 10:30

Region węglem stoi - zwycięzca rankingu jest Bogdanka. Mocną reprezentację mają Puławy - giełdowa spółka na drugim miejscu, prezydent - na pierwszym. Za pół godziny - wyniki z Lubuskiego.

Filary Polskiej Gospodarki

Zobacz więcej

Lublin (źródło: wikipedia.org by Szater)

Lubelski Węgiel „Bogdanka”
Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy 
OSM w Krasnymstawie
Black Red White
Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik

Samorządowy Menedżer Regionu
1. Janusz Grobel prezydent Puław
2  Krzysztof Żuk prezydent Lublina
3. Marcin Zamoyski prezydent Zamościa

wyróżnieni:
Piotr Dragan wójt gminy Wisznice
Krzysztof Adam Kołtyś burmistrz miasta i gminy Janów Lubelski
Janusz Zbigniew Rosłan burmistrz Biłgoraja
Janusz Korczyński wójt gminy Krasnystaw
Wiesław Marian Różyński wójt gminy Biłgoraj
Leszek Waldemar Proskura wójt gminy Siennica Różana
Wiesław Kociuba wójt gminy Chełm

Specjalnie dla Pulsu - Janusz Grobel prezydent Puław

Mój największy sukces to…

zachęcenie i włączenie sąsiednich gmin do realizacji wspólnych projektów. Dobrze rozumiane partnerstwo okazało się sposobem na pozyskiwanie pieniędzy, które dla pojedynczych gmin były niedostępne. Dzięki temu udało się nam wybudować bulwary nadwiślańskie, przystanie i porty rzeczne łączące Puławy z Kazimierzem Dolnym i Janowcem w ramach działania 6.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wcześniej w ramach organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 partnerstwo trzech gmin i podmiotów komercyjnych zaowocowało powstaniem centrum pobytowego (ze stadionem piłkarsko-lekkoatletycznym), które uzyskało akredytację UEFA. Był to dla nas znaczący element promocji, jak również dodatkowy argument, który umożliwił remont dróg wojewódzkich.

Moja najbardziej bolesna porażka to

… wyłączenie rewitalizacji Zespołu Pałacowo-Parkowego z planowanej do realizacji Strategicznej Inwestycji Terytorialnej w ramach nowej perspektywy finansowej. To jedno z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców zadań inwestycyjnych. Obecny właściciel odstąpił od propozycji wspólnej realizacji tego projektu, w którym były gwarantowane pieniądze, a szacowany koszt to około 100 mln zł.

Największym wyzwaniem dla regionu będzie…

racjonalne i celowe wykorzystanie pieniędzy unijnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020, które podniesie naszą konkurencyjność, wzmocni rozwój przedsiębiorczości dając nowe miejsca pracy, dzięki którym młodzi ludzie nie będą musieli migrować. Przeciwdziałanie temu zjawisku jest ogromnym wyzwaniem, ponieważ jego skutki będziemy odczuwać wszyscy.

O rankingu
Laureatów rankingu „Filary Polskiej Gospodarki” wybrali samorządowcy z poszczególnych województw. Badania przeprowadziła ARC Rynek i Opinia. Ankietowani samorządowcy głosowali na te firmy, które: są istotnymi pracodawcami dla regionu, są ważnymi płatnikami podatków lokalnych,  działają na rzecz społeczności lokalnej są gospodarczą wizytówką regionu.
Samorządowych Menedżerów Regionu również wybierali przedstawiciele lokalnych władz. W badaniu TNS Pentor wskazywali te gminy, które wyróżniają się: tempem rozwoju,  potrafią skutecznie pozyskiwać unijne fundusze, wspierają przedsiębiorców działających na ich terenie,  biorą udział w działaniach na rzecz społeczności lokalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Filary Polskiej Gospodarki – Lubelskie