Filipiny otwierają się na zagranicznych turystów

PM, Bloomberg
opublikowano: 26-11-2021, 12:42

W pierwszych dwóch tygodniach grudnia Filipiny ponownie otworzą się na zagranicznych turystów z obszarów niskiego ryzyka zachorowalności. Azjatyckie państwo monitoruje sytuację związaną z nowym wariantem koronawirusa zidentyfikowanym w RPA.

Fot. AGDProductions/Pixabay

W pełni zaszczepieni obywatele z 44 krajów z negatywnym wynikiem testu RT-PCR będą mogli przebywać w południowo-wschodniej Azji od 1 do 15 grudnia. Uchwała rządu skierowana jest głównie do turystów, poinformowała rzeczniczka Urzędu Imigracyjnego, Dana Sandoval.

Filipiny złagodziły restrykcje w związku ze spadkiem liczby zachorowań na koronawirusa obserwowanym w ostatnich tygodniach. Azjatycki kraj zwiększył swobody w przemieszczaniu się dzieci i podróżowaniu po całym kraju. Ruch ten ma wesprzeć ożywienie gospodarcze.

Rząd poinformował również, że będzie ,,aktywnie monitorował’’ sytuację dotyczącą nowego wariantu wirusa. W tej chwili jego obecność wykryto między innymi w RPA i Hongkongu.

– Będziemy czekać na zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia – powiedział rzecznik prezydenta, Karlo Nograles.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane