Filmy mobilizujące kadrę Smudy

PAP
opublikowano: 06-06-2012, 10:08

Co najmniej kilka filmów motywujących i mobilizujących piłkarską reprezentację Polski powstaje przed mistrzostwami Europy. Podopieczni trenera Franciszka Smudy pierwszy z nich obejrzą przed piątkową inauguracją z Grecją.

"To będą krótkie, kilkuminutowe filmy. Treściwy przekaz, który ma dotrzeć do zawodników i wyzwolić emocje, a nie długi pokaz, po którym chce się spać. Taka piguła będzie mocniejsza" - powiedział PAP dyrektor kadry ds. kontaktów z mediami Tomasz Rząsa.

W przeszłości chętnie filmy mobilizujące ekipę narodową prezentował trener Jerzy Engel. Przed mistrzostwami świata w Korei Południowej i Japonii nie brakowało w nich elementów wojennych.

"Będziemy przygotowywali na każdy mecz oddzielny film. Pierwszy widziałem, ale oczywiście nie mogę zdradzić szczegółów. Zawodnicy przecież jeszcze nie zapoznali się z motywującym przekazem. Wielką rolę odgrywa w tym projekcie psycholog Paweł Habrat, z którym konsulutowane są szczegóły dotyczące doboru akcji meczowych czy muzyki" - podkreślił były reprezentacyjny piłkarz.

Rząsa przyznał, że w filmikach nie zabraknie akcji ze spotkań towarzyskich, w tym ubiegłorocznego z Niemcami, oraz treningów na zgrupowaniach w Austrii i w Warszawie.

"Są pozytywne momenty, jak strzelane bramki, ale też akcje pokazujące jak konsoliduje się zespół, jak jeden zawodnik wspiera na boisku drugiego" - stwierdził Rząsa, w przeszłości zawodnik m.in. Feyenoordu Rotterdam i Partizana Belgrad.

Polacy zainaugurują Euro piątkowym spotkaniem z Grecją na stołecznym Stadionie Narodowym (godz. 18.00). Dwunastego czerwca zagrają ponownie w Warszawie - z Rosją, a cztery dni później we Wrocławiu z Czechami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane