Finał Mistrza GPW 2018: PlayWay kontra PKN Orlen

opublikowano: 16-01-2019, 08:10

Wielki finał wyborów Mistrza GPW 2018 czas zacząć. Zmierzą się w nim PlayWay oraz PKN Orlen.

W półfinale po zaciętej walce PlayWay pokonał innego przedstawiciela, ubiegłorocznego debiutanta - Ten Square Games (55 do 45), a PKN Orlen rozprawił się z CD Projektem (79 do 21). 

Przypomnijmy, że w poprzednich fazach konkursu PlayWay wygrał też z Lotosem i Asseco Poland, zaś Orlen w pokonanym polu zostawił Śnieżkę oraz Dino Polska.

(Ankieta powinna pojawić się poniżej. Jeżeli jej nie widzisz, kliknij w nazwę pary)

PlayWay - PKN Orlen

PKN Orlen

Akcje Orlenu w ubiegłym roku nie dały może zarobić tyle, ile oczekiwali inwestorzy, ale już samo pozostanie na lekkim plusie w trudnym dla giełdy 2018 r. jest wyczynem. W przypadku płockiego koncernu warto przypomnieć ciągłe inwestycje w sieć stacji (tym bardziej, że spółka korzysta na zakazie handlu), mocarstwowe plany przejęcia Lotosu i zrealizowane już wchłonięcie Unipetrolu czy program obligacji korporacyjnych skierowany do inwestorów indywidualnych, który nieco ratuje obraz tego segmentu polskiego rynku. Nie można także zapomnieć o programie „Orlen w Portfelu”, który stanowi ukłon do inwestujących Kowalskich oraz zawsze prędko publikowanych wynikach kwartalnych.

PlayWay

PlayWay w 2018 r. był absolutnym liderem zwyżek wśród wszystkich producentów gier z głównego rynku GPW, Notowania urosły o ponad 100 proc. Firma regularnie prezentuje coraz lepsze wyniki i tylko za pierwsze trzy kwartały zeszłego roku przy 58 mln zł przychodów ze sprzedaży zaraportował 43 mln zł zysku netto. W dużej mierze za ten zarobek odpowiada bardzo udana produkcja „House Flipper”, która pod względem sprzedaży przebiła już nawet ostatnią grę z kultowej serii „Car Mechanic Simulator”. Łyżkę dziegciu stanowi słaba premiera gry „Agony”, która odbiła się na kursie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane