Finansowanie dla opolskich firm

opublikowano: 16-08-2016, 22:00

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki wspomoże w rozwoju lokalnych, innowacyjnych przedsiębiorców.

Blisko 90 mln zł wsparcia trafi do 27 przedsiębiorstw z woj. opolskiego, które rozwijają innowacyjne projekty. Otrzymają je firmy wyłonione w naborze przeprowadzonym przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG). Całkowita wartość projektów objętych dofinansowaniem wynosi ok. 187,3 mln zł. Łączna wartość przyznanego dofinansowania to ponad 87,8 mln zł. Pieniądze trafią m.in. do spółki Ustronianka i pomogą w sfinansowaniupilotażowej linii technologicznej do kompletacji opakowań transportowych, która będzie wykorzystywała zrobotyzowany system (wartość projektu wynosi 16,9 mln zł, z czego 5,2 mln zł będzie pochodzić z Unii Europejskiej). Beneficjentem została również spółka WT&T Polska, która podjęła się realizacji badań przemysłowych i prac rozwojowych związanych z technologią przetwarzania surowców odpadowych z oczyszczalni ścieków i wytwarzania z nich energii elektrycznej, cieplnej lub chłodu z jednoczesną całkowitą utylizacją odpadów (projekt za 16,2 mln zł, w tym 10 mln zł z UE).

Finansowanie otrzyma również spółka Globau, produkująca membrany dachowe. Pieniądze pomogą w realizacji projektu zgłoszonego pod nazwą „Przeprowadzenie badań przemysłowych i prac rozwojowych w firmie Globau Sp. z o.o. w celu wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów” (wartość projektu to 15,1 mln zł, z czego 8,3 mln zł z UE). OCRG w tym roku może rozdysponować łącznie 260 mln zł (w ramach wszystkich ogłaszanych naborów; pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Kolejny, zaplanowany już nabór do konkursu dla innowatorów z pulą ponad 40 mln zł odbędzie się w grudniu 2016 r. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik, PAP

Polecane