Finansowy agregator Aliora

opublikowano: 06-03-2018, 22:00

Dzięki porównywarce bank zamierza sprzedać w 2020 r. 3 mld zł kredytów. Chce powtórzyć sukces AirBnB czy Bookingcom.

Bancovo, czyli pierwsza w Polsce platforma sprzedażowa, która chce agregować w jednym miejscu graczy z rozproszonego rynku finansowego, wystartowała z czterema partnerami biznesowymi — Inbankiem, Takto Finanse, Supergroszem i Aliorem, pomysłodawcą projektu i inwestorem, który przeznaczył na jego realizację 30 mln zł. Na początku za pośrednictwem platformy można zaciągnąć wyłącznie pożyczkę. Nowe linie produktowe mają się pojawić w drugiej połowie roku. Docelowo mają znaleźć się wśród nich również kredyty dla mikroprzedsiębiorstw i hipoteczne oraz ubezpieczenia i produkty inwestycyjne.

Fot. Darek Golik

Na przełomie II i III kw. kwartału planowana jest integracja z trzema kolejnymi firmami — Wongą, Hapipożyczkami i Smskredytem. Toczą się też rozmowy z dwoma bankami, których nazw właściciel platformy nie chce ujawnić. Prognozuje jednak, że zamknie rok z 5-6 bankami na pokładzie.

— Bancovo ma potencjał stać się najważniejszą platformą e- -commerce’ową branży finansowej w Polsce, która w 2020 r. sprzeda 2-3 mld zł kredytów — deklaruje Monika Charamsa, prezes NewCommerce Service, która jest właścicielem Bancovo.

Klientów ma przyciągnąć możliwość porównania oferty różnych firm oraz szybki proces sprzedażowy, prowadzony od początku do końca online. NewCommerce Service przeznaczy 30 mln zł na kampanie marketingowe, które mają zbudować zasięg wśród potencjalnych klientów. Bancovo jest częścią strategii Aliora, „cyfrowego buntownika”. Bank bazuje na koncepcji otwartej bankowości. Zapowiada, że to pierwsza z wielu innowacji, nad którymi pracuje, by stworzyć bankowy ekosystem.

— Chcemy stać się miejscem rozwoju innowacyjnych projektów. W czerwcu otworzymy akcelerator, który będzie najnowocześniejszych labem w Europie. Utworzymy również fundusz inwestycyjny, poprzez który będziemy inwestować w fintechy we wczesnej fazie rozwoju — powiedział Marek Chyczewski, prezes Aliora.

30 mln zł Tyle zainwestował Alior Bank w plaftormę Bancovo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane