Fink: inwestorzy długoterminowi powinni kupować akcje

opublikowano: 22-10-2014, 09:49

Ubiegłotygodniowa wyprzedaż akcji, jaka stała się udziałem Wall Street i innych największych parkietów, zdaniem Laurence D. Finka, dyrektora generalnego funduszu BlackRock to nic niezwykłego, stanowi zaś okazję do zakupu przecenionych walorów, informuje serwis Moneynews.

Twierdzi on, że to dobry moment do zwiększenia zaangażowania w akcje dla inwestorów, którzy nie zamierzają ich wkrótce sprzedawać.

Laurence Fink
Bloomberg

„Jako inwestor długoterminowy, będę kupował akcje” – powiedział Fink przed wtorkową sesją na Wall Street, która zakończyła się najwyższym wzrostem indeksu S&P500 od roku.

„To była zwykła korekta, każdy rynek takowej wymaga by się co jakiś czas oczyścić” – dodaje szef funduszu, który zarządza aktywami o wartości ponad 4,5 bln USD. Wyjaśnia, że „krew” jaka polała się na rynkach spowodowana była przez „gorący pieniądz” i pożyczki funduszy hedgingowych. Sugeruje przy tym by produkty lewarowane poddawane były ściślejszym wymogom bezpieczeństwa.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane