Finowie przejmują w Polsce

opublikowano: 01-02-2023, 13:29
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Telko, spółka zależna fińskiego Aspo, poinformowała o przejęciu polskiej spółki Eltrex z Goleszowa.

Wartości transakcji nie ujawniono. Telko podało jedynie w komunikacie, że Eltrex osiąga ok. 8 mln EUR rocznej sprzedaż netto, a zysk operacyjny spółki sięga nieco poniżej 1 mln EUR.

Eltrex to dystrybutor specjalistycznych surowców chemicznych i opakowań przemysłowych, którego oferta skierowana jest przede wszystkim do producentów powłok, posadzek dekoracyjnych i przemysłowych, a także producentów chemii gospodarczej, motoryzacyjnej i budowlanej. Firma ma w ofercie także produkty dla przemysłu betonowego, gazowego, petrochemicznego, rafineryjnego, kosmetycznego i spożywczego.

Telko prowadzi już dystrybucję tworzyw sztucznych w Polsce, ale przed tą przejęciem Eltrexu nie prowadziło znaczącej działalności w branży chemicznej.

Niko Nilsen, wiceprezes Telko Chemicals podkreślił, że wejście na polski rynek chemiczny to ważny krok na strategicznej ścieżce wzrostu spółki w Europie.

Przejęcie nie wymaga zgody organów ochrony konkurencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane