Firma budowlana w przemyśle ciężkim

opublikowano: 23-09-2015, 22:00

Deweloper Panattoni Europe podpisał z firmą Bombardier Transportation kontrakt na budowę obiektu produkcyjnego.

Budynek o powierzchni około 19,4 tys. mkw. powstanie we Wrocławiu i będą w nim produkowane nadwozia pociągówpasażerskich, w tym m.in. pociągów dużych prędkości ICx. Część produkcyjna obiektu (18 357 mkw.) zostanie podzielona na halę spawania laserowego i halę lakierni. Natomiast część biurowo-socjalno-techniczna zajmie 1,02 tys. mkw. Panattoni Europe projektuje i buduje obiekty produkcyjne na zamówienie klientów od 2008 r.

— Dotychczas mieliśmy przyjemność wspierać naszych partnerów w lekkiej produkcji małego AGD, komponentów do wyposażenia wnętrz samochodów czy nawet quadów. Kontrakt z firmą Bombardier Transportation Polska, producentem technologii dla transportu szynowego, jest dla nas jako dewelopera kolejnym wyzwaniem i jednocześnie istotnym etapem w rozwoju już nie tylko firmy, ale i całego rynku — komentuje nową inwestycję Robert Dobrzycki z Panattoni Europe. Zgodnie z zapowiedzią dewelopera budowa wrocławskiego obiektu zakończy się w połowie 2016 r. W transakcji pośredniczyła firma doradcza Colliers International.

Firma Panattoni działa w Europie od 10 lat. W tym czasie firma wybudowała ponad 3,2 mln nowoczesnych obiektów przemysłowych. Oprócz parków magazynowych i centrów dystrybucyjnych może się pochwalić wieloma inwestycjami o charakterze produkcyjnym w specjalnych strefach ekonomicznych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane