Firma Roche zalana zamówieniami na Tamiflu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-10-2005, 21:42

Szwajcarska firma farmaceutyczna Roche zalana jest zamówieniami na lek antywirusowy Tamiflu, uważany za skuteczny przeciwko ptasiej grypie - pisze magazyn ekonomiczny "Cash".

Szwajcarska firma farmaceutyczna Roche zalana jest zamówieniami na lek antywirusowy Tamiflu, uważany za skuteczny przeciwko ptasiej grypie - pisze magazyn ekonomiczny "Cash".

     Aby sprostać tym zamówieniom, Roche do 2006 roku zwiększy ośmio- lub dziesięciokrotnie produkcję w porównaniu z 2003 r. - poinformował rzecznik firmy.

    Roche sam nie ma możliwości takiego zwiększenia produkcji i będzie zmuszony korzystać z usług podwykonawców - firm chemicznych Lonza lub Clariant - dodaje "Cash".

    Szwajcarscy aptekarze skrytykowali w czwartek hałas medialny wokół Tamiflu w związku z zagrożeniem ptasią grypą.

    Sekretarz generalny Szwajcarskiego Towarzystwa Aptekarzy Marcel Mesnil powiedział, że nic nie wskazuje na to, by Tamiflu był skuteczny w wypadku mutacji wirusa ptasiej grypy i jego przenoszenia się z człowieka na człowieka.

    Mesnil wyraził opinię, że "pokazywanie martwych ptaków sieje panikę. To nie jest odpowiedzialne" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane