Firma Uber podpisała umowę z IT Taxi

PM, Reuters
opublikowano: 24-05-2022, 15:06
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Uber zawarł umowę o integracji swojej ride-hailingowej aplikacji z największym włoskim dyspozytorem taksówek.

W ramach umowy z IT Taxi, ponad 12 tys. taksówkarzy we Włoszech uzyska dostęp do platformy Uber. Dzięki temu aplikacja będzie dostępna w ponad 80 nowych miastach, między innymi w Rzymie, Mediolanie, Turynie i Bolonii.

Partnerstwo, którego start zaplanowano na czerwiec, jest następstwem podobnym umów zawartych przez Ubera w Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Turcji, Korei Południowej, Hongkongu, a także w Nowym Jorku i San Francisco.

Twórca służącej do zamawiania transportu aplikacji mobilnej planuje, aby do 2025 roku wszystkie taksówki miały dostęp do sieci Uber.

– To dla nas niezwykle ważna umowa podpisana na jednym z najważniejszych rynków na świecie. Jesteśmy przekonaniu, że połączenie naszej aplikacji z taksówkami jest dla klientów gwarantem nowej jakości – powiedział dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane