Firmy mogą już szykować wnioski

Monika Niewinowska
opublikowano: 01-09-2004, 00:00

Za 2-3 tygodnie wejdzie w życie rozporządzenie w sprawie uruchomienia funduszy strukturalnych dla mniejszych firm.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że 27 sierpnia zostało podpisane rozporządzenie Ministerstwa Gospodarki i Pracy w sprawie udzielania przez PARP pomocy finansowej w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego — Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Obecnie zostało ono skierowane do Biura Prawnego z prośbą o przekazanie do publikacji w Dzienniku Ustaw. Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, czyli za 2-3 tygodnie. Od tego momentu PARP, wdrażająca znaczną część programu Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, będzie mogła rozpocząć przyjmowanie wniosków od przedsiębiorców i organizacji otoczenia biznesu.

Na uruchomienie Sektorowego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości przedsiębiorcy czekają już od kilku miesięcy. Teoretycznie było to możliwe już w styczniu, jednak przygotowania zajęły znacznie więcej czasu. Ostatnio na drodze do udostępnienia funduszy strukturalnych stały już tylko braki legislacyjne. Rozporządzenie w sprawie udzielania przez PARP pomocy finansowej w ramach SPO WKP jest jednym z kluczowych rozporządzeń pozwalających na rozpoczęcie naboru wniosków. Do podpisania umów konieczne będzie już jednak funkcjonowanie wszystkich niezbędnych aktów prawnych oraz notyfikacja Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji Komisji Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Firmy mogą już szykować wnioski