W III kwartale roku obrotowego 2026 (zakończonym 30 czerwca) przychody Grupy Pepco z wyłączeniem sprzedanej sieci Dealz wyniosły 1,09 mld EUR, o 8,5 proc. więcej niż przed rokiem. Spółka zaktualizowała oczekiwania na cały rok obrotowy.
"Podwyższone prognozy na bieżący rok obrotowy wraz z zapowiedzią znaczącego programu skupu akcji własnych wskazują na silne zaufanie kierownictwa do zysków spółki poprawy i długoterminowych perspektyw" - uważa Dariusz Dadej, analityk Noble Securities, cytowany przez agencję Bloomberg.
Przypomina jednak, że buyback skutkować będzie ujemnym kapitałem własnym na koniec roku obrotowego, a nawis podażowy ze stronu Ibeksu to główny czynnik ryzyka, który może ciążyć wycenie nawet do 2030 r.
Marsz w górę kontynuuje XTB. Rekomendację dla spółki wydał analityk Kepler Cheuvreux.
Drożeją akcje banków. PKO BP i Pekao solidarnie zyskują po 1,8 proc.
Do 60 zł dobija kurs LSI Software. W rok notowania wzrosły o 150 proc., a w trzy miesiące o 68 proc. Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ, w raporcie z 18 czerwca podtrzymał rekomendację "kupuj" dla akcji LSI Software, a cenę docelową podniósł z 40 do 62,3 zł. Wskazał trzy filary, na których opiera tezę inwestycyjną.
