Firmy wybierają kredyty

SW
opublikowano: 24-03-2014, 00:00

W 2013 r. najczęstszym źródłem dodatkowego finansowania, po które sięgały firmy, były kredyty bankowe — wyniki z najnowszego badania BIG Info Monitor.

Korzystało z nich 40 proc. firm ogółem z 400 badanych. Wśród małych i średnich przedsiębiorstw kredyt cieszył się poparciem 58 proc. badanych. 19 proc. firm korzystało z wcześniej zgromadzonych rezerw (16 proc. z segmentu MSP), 9 proc. z funduszy unijnych (14 proc. z segmentu MSP), a 5 proc. posiłkowało się kapitałem udziałowców czy akcjonariuszy(6 proc. z segmentu MSP).

Na leasing skusiło się tylko 3 proc. przedsiębiorstw (6 proc. w przypadku MSP), a na dodatkowego inwestora 2 proc. (taki sam odsetek zainteresowanych tego rodzaju finansowaniem dotyczył segmentu MSP).

Zaledwie 1 proc. respondentów wyemitowało obligacje (żadna firma z segmentu MSP się na to nie zdecydowała). Z żadnego dodatkowego finansowania nie korzystało 33 proc. firm ogółem i 20 proc. małych i średnich przedsiębiorstw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Firmy wybierają kredyty