Fisher: korekta na giełdzie nie wymaga interwencji Fed

opublikowano: 16-10-2014, 07:02

Jeden z wyższych urzędników Fed uważa, że Rezerwa Federalna nie powinna zbyt szybko rozważać nowej rundy bodźców stymulacyjnych, informuje Reuters.

„Jest zbyt wcześnie by myśleć o kolejnym luzowaniu ilościowemu (quantitative easing). Korekta na giełdzie nie oznacza od razu, że gospodarka jest w tarapatach i nie powinna wymuszać gwałtownych, nieprzemyślanych działań” – ocenia Richard Fisher, przewodniczący Fed z Dallas.

Richard Fisher
Bloomberg

Amerykański bank centralny jest obecnie na etapie kończenia kolejnej, trzeciej już rundy stymulacji gospodarki poprzez skup obligacji.

Przeciwne stanowisko do Fishera reprezentuje inny członek Fed, John Williams, szef oddziału z San Francisco. W jego opinii, amerykańskie władze monetarne powinny „poważnie rozważyć: ponowny zakup obligacji mając na uwadze, że pogorszyły się perspektywy odnośnie inflacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane