Fitch o ratingu Rosji

DI, PAP
opublikowano: 17-01-2012, 00:00

NEWS

Agencja Fitch zmieniła w poniedziałek perspektywę wiarygodności kredytowej Rosji z „pozytywnej” na „stabilną”. „Nasiliła się niepewność polityczna, a światowe perspektywy gospodarcze pogorszyły się od czasu, gdy Fitch zatwierdził notę (pozytywną Rosji) we wrześniu 2011 r.” — oświadczyła agencja w komunikacie. Fitch potwierdziła rating Rosji na poziomie BBB, ale zmieniła jej perspektywę, wskazując na „ograniczenia związane z rosyjskim modelem politycznym”.

„Chociaż Fitch sądzi, że Władimir Putin wciąż jest faworytem, jeśli chodzi o wygraną w wyborach prezydenckich 4 marca, to pozostaje niejasne, jak władze odpowiedzą na falę protestów wywołaną wyborami do Dumy oraz na bardziej ogólne zmiany pejzażu politycznego” — oceniła agencja. Zauważyła w komunikacie, że „niepewność polityczna zwiększa ryzyko ucieczki kapitału”. Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się 4 marca. Putin jest faworytem, choć jego popularność od kilku miesięcy systematycznie spada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu