Fitch podtrzymał rating dla Polski

Reuters
opublikowano: 21-03-2002, 00:00

Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch Ratings utrzymała ocenę wiarygodności kredytowej długoterminowego zadłużenia Polski w obcej walucie na poziomie BBB+. Perspektywa ratingu jest stabilna. Rating w walucie lokalnej został utrzymany na poziomie A+. Agencja potwierdziła również rating krótkoterminowy na poziomie F2. Oceny Fitcha oznaczają, że Polska posiada dobrą jakość kredytową i zdolność do terminowego regulowania zobowiązań finansowych.

— Agencja jest zadowolona ze zmiany strategii w zarządzaniu finansami publicznymi, która polega na przesunięciu akcentów z kontroli deficytu na kontrolę wydatków — poinformował Fitch.

Agencja gorzej oceniła jednak mało ambitne średnioterminowe cele rządowe, które przewidują rzeczywisty wzrost wydatków o jeden procent rocznie. Jej zdaniem, istnieje ryzyko, że zadłużenie wzrośnie powyżej poziomu 50 proc. PKB do następnego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane