Fitch przyznał ratingi BRE Leasing

24-05-2004, 17:12

ISB: Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch Ratings nadała spółce BRE Leasing SA rating długoterminowy “BBB+” z pozytywną perspektywą, krótkoterminowy “F2” oraz rating wsparcia “2”, podała agencja w komunikacie w poniedziałek.

Jednocześnie Fitch nadał długoterminowy rating dla długu w walucie krajowej programowi obligacji spółki o wartości 500 mln zł.

BRE Leasing planuje emisję obligacji o wartości 150 mln zł w czerwcu, podała agencja.

“Ratingi dla BRE Leasing i obligacji spółki oparte są na potencjalnym wsparciu dostępnym ze strony pośredniego inwestora większościowego, Commerzbank AG” – czytamy w komunikacie.

Po 50% akcji BRE Leasing posiadają BRE Bank SA, należący w 72% do Commerzbanku, oraz CommerzLeasing und Immobilien AG.

Fitch zwraca uwagę, że mimo poprawy wyników spółki w 2003 i 2004 roku jej zyskowność, a także wysokość kapitału, pozostają niezadowalające. Agencja widzi jednak możliwości wzrostu – szczególnie, że 55% wyleasingowanych przez BRE Leasing aktywów to pojazdy mechaniczne, które w ub. roku i w pierwszym kwartale tego roku cieszyły się dużym zainteresowaniem leasingobiorców.

BRE Leasing z 8-procentowym udziałem w rynku jest trzecią co do wielkości spółką leasingową w Polsce pod względem nowo zawieranych umów, podała agencja.

Na początku maja przedstawiciele BRE Banku mówili, że biorą pod uwagę opcję debiutu giełdowego BRE Leasing, ale decyzja w tej sprawie zależy od wyników spółki za 2004 rok. (ISB)

tom/qk

[src#[ISB]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fitch przyznał ratingi BRE Leasing