Focus Telecom idzie w świat

opublikowano: 08-05-2015, 00:00

Polska firma świadcząca usługi telekomunikacyjne w chmurze postawiła na ekspansję zagraniczną. Tam marże są wyższe.

Focus Telecom zdecydował się na ruch, który ułatwi mu ekspansję zagraniczną — przeniesienie swoich usług do globalnej chmury cyfrowej IBM Softlayer. Dzięki temu może obsługiwać klientów w każdym zakątku świata. Zainteresowanie zza granicy już widać.

— Transfer naszych rozwiązań do nowej chmury nastąpił zaledwie kilka miesięcy temu, więc jest jeszcze zbyt wcześnie, aby podawać konkretne liczby, obserwujemy już natomiast wyraźny wzrost zainteresowania naszą ofertą ze strony zagranicznych firm. Podpisaliśmy umowy z kilkoma partnerami globalnymi, którzy będą oferować nasze usługi swoim klientom, a także z przedsiębiorstwami z Indii, Grecji, Słowacji i Ukrainy. Prowadzimy też zaawansowane rozmowy z firmami z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Turcji — mówi Cezary Małuj, prezes Focus Telecom.

Jego zdaniem, obecnie Focus Telecom skupia się głównie na sprzedaży swoich usług w Europie i Stanach Zjednoczonych. Twierdzi, że na zachodzie Europy i w USA firma ma bardzo dobre perspektywy sprzedaży, pomimo dużej konkurencji. Powalczyć na pewno warto, choćby ze względu na poziom marż we współpracy z firmami z tych rynków, który jest znacznie wyższy od tego, na co można liczyć w Polsce.

— Ceny naszych usług są na tych rynkach dwu-, a nawet trzykrotnie wyższe — tłumaczy prezes Focus Telecom. Następnym krokiem ma być nawiązanie współpracy z Azją. Obecność w chmurze dostępnej na całym świecie to także ułatwienie dla dotychczasowych polskich klientów firmy, którzy planują otwarcie swoich oddziałów i obsługę klientów poza naszym krajem.

— Będą mogli teraz prowadzić efektywną komunikację ze swoimi klientami na dowolnym kontynencie przy minimalizacji nakładów inwestycyjnych — przekonuje Cezary Małuj. Firma pracuje też nad tym, żeby oferować swoje usługi wspólnie z IBM jego klientom. Focus Telecom działa na rynku teleinformatycznym od 2008 r. Tworzy i dystrybuuje rozwiązania do efektywnego komunikowania się w chmurze obliczeniowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane